Arhiiv kuude lõikes: mai 2019

Koolitusreis Budapesti ja selle ümbrusesse

EES-i enesetäiendusreis Budapesti ja selle ümbrusesse 2019

Reisi aeg: 10.-13.07 2019

Reisi giid ja tõlk: Lea Kreinin (Eesti Instituut)

EES-i eestvedajad: Piret Järvela, Epp Priimägi

Reisi eesmärk: eesti keele aastal tutvuda sugulasrahva kultuuriga, rikastada teadmisi eesti keele alasest tegevusest Ungaris. Seltsi põhikirja kohaselt pakkuda liikmetele suhtlemisrõõmu.

Kohtumised ja enesetäiendus: Lorandi Teadusülikooli soome-ugri keelte õppetool, rahvusraamatukogu, Eesti Instituut või Eesti Vabariigi suursaatkond Budapestis.

Ekskursioonid: Buda ja Pesti vaatamisväärsused, laevasõit Doonaul, väikelinnad Szentendre ja Vusegard, Ungari suurim vabaõhumuuseum.
Kohad on täitunud.

Tähestiku laip tõuseb hauast

15. mail Kirjanike Maja kirjanduslikul kolmapäeval annetas Rein Raud tõlkijana 100 eksemplari Nelly Sachsi luulekogu “Tähestiku laip tõuseb hauast” seltsile edastamiseks koolidele. Eesti keele aasta kontsertaktusel saame osalejatele need edasi anda.

Raamatud peaksid jõudma kooliraamatukogudesse ja eriline palve on tõlkijalt, et raamatu saajad mainiksid seda mõnes gümnaasiumi kirjandustunnis, et selle avastamine ei jääks puhtalt juhuse hooleks .

Kontsertaktus Estonias: eesti keele aasta tähistamine

Teisipäeval, 4. juunil k. a toimub Estonia auväärses majas eesti keele
aasta puhul kontsertaktus: peetakse mõned kõned, vaadatakse Rasmus Puuri
ooperit “Pilvede värvid”, süüakse torti jms.

Kontsertaktuse algusaeg on praeguse teabe kohaselt kell 11, etendus
algab kell 12 (see kestab 2 tundi ja 45 minutit), pärast seda pakutakse
kohvi ja kooki.

Kõigile osalejatele on see ettevõtmine tasuta, EESi liikmed ja sõbrad saavad oma
pileti kätte enne etendust kell 11 fuajees.