Arhiiv kuude lõikes: veebruar 2023

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvooru kutsutud võistkonnad

NB! Emakeeleõpetajate seltsi võistlus pole sama, mida korraldab TÜ teaduskool. EESi eesti kirjanduse olümpiaad on võistkondlik ega anna vabastust gümnaasiumikatsetest, muid soodustusi või eeliseid.

Lõppvõistlus toimub Tartus Miina Härma Gümnaasiumis 1. aprillil 2023 12.00 – 16.00.

Esseekonkurss „Sõna jõud ja keele vägi“

EESi juhatus toetab teist aastat Toimetaja tõlkebüroo algatatud emakeelepäevale pühendatud esseekonkurssi ja kutsub üles kirjutamisele õhutama.

Ootame kõiki IX–XII klassi õpilasi osalema esseekonkursil „Sõna jõud ja keele vägi“. Kuni kahe lehekülje pikkusele esseele peab olema lisatud õpilase kool, klass, kontaktandmed ja emakeeleõpetaja nimi. Esseesid ootame hiljemalt 1. märtsiks e-posti aadressile essee@toimetaja.eu või Toimetaja tõlkebüroo postiaadressile Veerenni 24 C, 10135 Tallinn (ümbrikule märgusõna „ESSEEKONKURSS“).

Esseekonkursi link https://toimetaja.eu/esseekonkurss-2023

Esseekonkursi korraldajad

Esseekonkursi korraldajad on Toimetaja tõlkebürooEesti Keele InstituutEesti Emakeeleõpetajate SeltsTallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituutEuroopa Komisjoni Eesti esindus ja President Kaljulaidi Fond.

Loe edasi.