Arhiiv kuude lõikes: märts 2017

“Minu Eestile” oli edukas

Suur tänu kõigile “Minu Eestile” osavõtjatele!
Võistlus osutus väga populaarseks. Kokku saadeti 367 tööd 56 koolist. Õnnestumiseks võib pidada ka seda, et võistlusele laekus töid pea igast Eesti nurgast.

Kuna žanripiire ette ei antud, öeldud oli vaid, et tegu on sõnaloominguvõistlusega, kirjutasid õpilased Eesti kohta väga erinevaid tekste. Lisaks esseele oli võistlusel esindatud miniatuur, argimütoloogia, muistend, müüt, mälestused, reisikiri, ulmejutt, kriminaaljutt, kiri, haiku, limerik, teemantluuletus, akrostihhon, anafoor, epifoor, piltluule jne.
Žüriil tuleb läbi lugeda 367 võistlustööd, võitjad selguvad 1. maiks. Žüriisse kuuluvad tunnustatud raamatukoguhoidja, lastekirjanik ja kirjanduskriitik Krista Kumberg, riigikogu liige Liina Kersna, Eesti emakeeleõpetajate seltsi juhatuse esimees Kaja Sarapuu ja juhatuse aseesimees Monika Undo.

Meediakajastused:
EESi juhatus