Suvekool 2020

EESi suvekool                                                                                        

“Maailm metafoorides. Kuidas seletada raamatuid uinuvale õpilasele”

toimub 17.-19. augustil 2020 Vormsi saarel.

Tule kohale – kõige eest on hoolt kantud! Meid ootavad huvitavad kohtumised, koolitus, mugav ööbimine, hea toit ja seltskonnamelu.

Omaosalus on 50 eurot (sisaldab praamipileteid, korralduskulu ja poole ööbimiskulust, ülejäänu katab Euroopa Sotsiaalfond ja HTM). Mitteliikmetele 75 eurot.

Registreerimine siin. Registreerimise tähtaeg 1. juuli.

Läbivaks teemaks suvekoolis on kujundliku keele temaatika: kuidas metafoorset mõtlemist koolis õpetada ja kuidas metafoorid inimest toetavad – nii kirjanduses, teatris, muusikas kui ka igapäevaelus.  

Toimuvad arutelud tuntud loomeinimestega, nt põliskeelest ja keelemüütidest, keelemängudest ja maagilisest sõnast raamatu  “Mikita keeleaabits. Põliskeele omailm” autori ja mõne suvekirjanikuga, metafooridest teatris ja igapäevaelus, metafooridest muusikas. Metafooririkka eesti rahvaluule avamine ja käsitlemine on sobilik just Vormsil. Töötubades tutvutakse protsessdraama ja foorumteatri metoodikaga. Osalejad saavad häälekoolituse.

Õppepäevade esinejateks kutsutakse kohaliku kogukonna liikmeid ja hariduseluga seotud inimesi – Vormsi rahvatantsurühm ja külateatri trupp.

Suvekooli osalejad pidid saama õppematerjalina EESi üllitise, teemakaardid, mis toetavad nii emakeele kui ka kirjanduse õppimist ja õpetamist, kuid karantiini vaikelus ei saanud meie õpilasautorid pilte joonistada. Vaatame, kuidas jõuame.

Juunikuus jäi ära soome-ugri maailmakongress, selleks trükitud kalendrid reisivad nüüd Vormsile ja edasi suvekooli osalejate seljakottides Eesti koolidesse.