Arhiiv kuude lõikes: mai 2017

EESi suvine koolitusreis Põhja-Poolasse

4.-9.juuli 2017

Reisijuht Olev Remsu

Kas lugesid lapsena Adam Bahdaj “Matk naeratuse eest” ja naersid Dudu`s Faferski üle Võib-olla on meeles ka Jerzy Broszkiewicczi “Suur, suurem, kõige suurem”? Ehk on koduses raamaturiiulis 1970ndatest pärit Aleksander Kurtna koostatud “ Poola novell” Loomingu Raamatukogu sõpradele ei jäänud märkamatuks 2015.a  Witold Gombrowiczise “Neitsilikkus ja teisi jutte”. Autor oli muuseas Mati Undi lemmik. Czeslaw Miloszi luulet oled ilmselt ka juhtunud lugema. Hendri Lindepuu sai viimati tõlkepreemia poola kirjanduse vahendamise eest. Läheme tutvuma selle maaga, kust need kirjanikud pärit on.

Marsruut: Suwałki – Białystok – Varssavi – Malbork – Gdańsk  (Sopot – Oliwa –Gdynia) – Frombork –  Święta Lipka – Giżycko – Suwałki.

  1. PÄEV (teisipäev, 4. juuli) alustame reisi varahommikul Tallinnast, sirutuspeatused Lätis, Leedus ja Poolas.

Ööbime Varssavis hotellis Campanile https://m.campanile.com/en/hotels/campanile-varsovie-warszawa

2. PÄEV

Adam Mickiewitzi kirjandusmuuseum

Varssavi linnaekskursioon

Soovijatele Frederyk Chopini muuseum

3. PÄEV Suund Gdanski poole (1000aastane hansalinn Danzig)

Ööbime hotellis Amber www.amber-hotel.pl

Teel Marlbork – 13. saj pärit kindlus, Euroopa suurim ordulinnus

Võimalusel õhtune kontsert

     4. PÄEV

Gdansk

Linnaekskursioon

Laevasõit Hel`i poolsaarele, looduslikud vaatamisväärtused

Sopot

ööbime hotellis Amber

5. PÄEV

Suundume imelisesse kuurort- ja järvelinna Gizyckosse

Külastame piiskopilossi Fromborkis, külastame imelist Swieta Lipka katedraali

Ööbime hotellis Mazuru http://hotelmazury.pl/

6. PÄEV

Hommikusöök hotellis.

Kojusõit.

Peatused Leedus, Lätis, Eestis.

 

Sõnaloominguvõistluse “Minu Eestile” lõpuüritus ja tulemused

Loe ülevaadet ja Õpetajate Lehe artiklit siit.

Vaata tänuürituse fotosid siit. Fotode autorid Triin ja Monika.

Liina Kersna räägib muljetest oma FB kontol.
Apollo uudised.
Suur tänu Monika Undole, kes tegi võistluse tehnilise töö ja osales žüriis töös,
Liina Kersnale, kes osales žürii töös ning võõrustas võitjaid ja nende juhendajaid Riigikogus,
Krista Kumbergile, kes osales žürii töös,
Ivika Heinale, kes aitas Kristiina Ehini autogramme raamatutesse toimetada;
Apollole,
Kristiina Ehinile ja Ilmar Tomuskile raamatutesse autogrammide andmise eest,
Kaja Sarapuule lõpuürituse koordineerimise, partneritega asjaajamise eest!

Tulemused

Tänuüritusele kutsutud

Peaauhind, 1. koht – Joonatan Ringmäe – Rapla Ühisgümnaasium, 4. a klass

2. koht

Stella Tänavots – Rocca al Mare Vodja Individuaalõppekeskus, 2. klass

Meeli Maria Viikmaa – Märjamaa Gümnaasium, 6. klass

Kairit Liiv – Haapsalu Põhikool, 9. klass

Stella Lise Maanurm – Tallinna Rahumäe Põhikool, 9. klass

Karl-Christoph Rebane – Läänemaa Ühisgümnaasium, 12. klass

Lisell Toomla – Rapla Ühisgümnaasium, 12. klass

3. koht

Merike Voss –  Abja Gümnaasium, 11. klass

Kirke Konnapere – Tamsalu Gümnaasium, 3. klass

Marie Gordeeva – Tartu Mart Reiniku Kool, 2. klass

Saale Mägi – Laiuse Jaan Poska Põhikool, 5. klass

Verner Karu – Melliste Algkool-Lasteaed, 5. klass

Janete Talo – Haanja Kool, 6. klass

Carmen Raagmets – Saue Gümnaasium, 5. klass

Robert Tate– Jõõpre Kool, 5. klass

Enrico Koormann– Viljandi Jakobsoni Kool, 9. klass

Rando Kuldkepp – Viljandi Kesklinna Kool, 7.klass

Andreas Selge– Tallinna Nõmme Gümnaasium, 7. klass

Liis Siigur – Miina Härma Gümnaasium, 7. klass

Getter Mägi – Kehra Gümnaasium, 9. klass

Marie Ruut – Viljandi Kesklinna Kool, 9. klass

Erki Laanemäe – Viljandi Jakobsoni Kool, 9. klass

Irina-Katrin Koudelka – Kehra Gümnaasium, 10. klass

Hanna Marrandi – Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass

Laura Nemvalts – Hugo Treffneri Gümnaasium, 10. klass

Brita Puusemp – Türi Ühisgümnaasium, 12. klass

Elar Niglas – Türi Ühisgümnaasium, 12. klass

Triin Tiimann– Elva Gümnaasium, 10. klass

Loe edasi.