Arhiiv kuupäevade lõikes:

36. emakeeleolümpiaad 2020/2021. õa

Olümpiaadi „Võõrast omaks ehk Laenamine keeles ja kultuuris“

piirkonnavoorud toimuvad üle Eesti 26. jaanuaril kell 10.00.

Info.

Kell 9.00-11.05 toimub olümpiaad 7.-8. klassi õpilastele.
Kell 11.00-13.05 toimub olümpiaad 9.-10. klassi õpilastele.
Kell 13.00-15.05 toimub olümpiaad 11.-12. klassi õpilastele.

Ülesandevoor toimub veebis, st et õpilased võivad seda teha ka kodus, kui on olemas internetiühendusega arvuti.

Igast piirkonnast palume õpilaste registreerimislehed saata hiljemalt 20. jaanuaril e-posti aadressile terje.kapp@ut.ee .

Registreerimislehe leiate: https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/emakeeleolumpiaad

Alates 22. jaanuarist saavad õpilased oma e-posti aadressile sisenemise koodid. Palume õpilastel jälgida oma e-posti ning ka sealset rämpsposti. Koodidega saavad õpilased siseneda olümpiaadi keskkonda.

Peale olümpiaadi saavad piirkondlikud emakeeleõpetajad ligipääsu ülesannetele, mida neil on vaja ühiselt parandada.

Piirkondlikud komisjonid otsustavad, kuidas käib hindamine. Üldine nõue on, et oma kooli õpetaja ei paranda oma õpilaste töid.  Kuna piirkonnad on õpilaste arvult erinevad, otsustab piirkond ise, kui suurt hulka hindajaid nad vajavad.

Igas vanuserühmas on 2-3 ülesannet, mida peavad hindama õpetajad. Üleriigiline žürii saadab võtme, mille põhjal on lihtsam hinnata. Samuti luuakse Google Drive’i lehekülg, kus saab tekkinud küsimusi kas omavahel või üldžüriiga arutada (edastatakse parandajatele). Kui piirkond on suur ja seal on u 400 õpilast, siis kulub hindamiseks rohkem aega ja kindlasti on vaja mitut õpetajat (u 8-9 õpetajat võiks olla kindlasti). Ülesanded ei ole mahukad, loovteksti hinnata ei tule, seega ei tohiks hindamine väga kaua aega võtta.  Komisjonidel on vaja hinnata: nooremas vanuserühmas ülesande 3 lisaküsimus, ülesanne 4 (5 lauset) ja ülesanne 5 (8 lauset); keskmises vanuserühmas ülesande 3 lisaküsimus ja ülesanne 5 (10 lauset); vanemas vanuserühmas ülesande 3 lisaküsimus ja ülesanne 5 (12 lauset).

Lisaküsimuste korral palume pöörduda: Reili Argus, reili.argus@tlu.ee, 5185182 (36. emakeeleolümpiaadi žürii esimees).