Arhiiv kuude lõikes: jaanuar 2023

Tähistame eesti kirjanduse päeva

Eesti suurim kaitseala asub
Eesti kodudes
Sinna pääseb südamega
Tähti kokku lugedes
Iga mõtet kaaludes

Kreutzwald, Kross ja Kivirähk
Ilmet, Ilves, Isotamm
Ristikivi, Runnel, Raud
Jannsen, Jõerüüt, Jakobson
Alliksaar ja Aareleid
Niit ja Nurme, Nõu ja Nirk
Dahlberg
Under, Unt ja
Suits ja Sang
Ei teid suuda tänada

Päevast päeva kaitsealal
Ärksal meelel otsides
Eesti kirjandust, kultuuri
Võime säilitada veel

TT’2023

30. jaanuar 2023 on eesti kirjanduse päev, lipupäev, millega väärtustatakse eesti kirjanduse tüvitekste ja tänapäeva kirjandust ning pööratakse tähelepanu kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas. Eesti kirjanduse päeval tunnustatakse ka aasta kirjandusõpetajat ning toimub mitmeid sündmusi üle Eesti.

Lisainfo.

Valime eesti kirjanduse päeval parima eesti kirjanduse õpetaja

Aasta kirjandusõpetaja avalikustatakse eesti kirjanduse päeval ja aunimetus antakse üle Kuberneri aias pärsat lipu heiskamist Pika Hermanni tornis.

30. jaanuaril heisatakse esimest korda lipud, et tähistada eesti kirjanduse päeva.

2023. aastast alates on 30. jaanuar riiklikus tähtpäevade kalendris eesti kirjanduse päevana, millega väärtustatakse eesti kirjanduse tüvitekste ja tänapäeva kirjandust ning pööratakse tähelepanu  kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas.

„Kirjandus on inimeste ja põlvkondade ühendaja, sest hõlmab kogu rahvast, erinevaid vanuse- ja ühiskonnagruppe. Emakeelse ilukirjanduse lugemine rikastab sõnavara, aitab mõtestada ümbritsevat maailma ja sõnastada oma kujutlusi viisil, mida ei võimalda ükski teine kunstivorm. Kirjanduse mõju inimese vaimsele võimekusele ning kultuurilisele seotusele on hindamatu,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Eesti kirjanduse päeva puhul saab esmakordselt tunnustatud koostöös Emakeeleõpetajate Seltsiga aasta parim kirjandusõpetaja. Tunnustuse annab välja Vabariigi president Alar Karis 30. jaanuaril 2023.

Maailma parima eesti kirjanduse õpetaja kohta tuleb täita küsimustik  või saata  täidetud ankeet hiljemalt 26. jaanuariks kell 17 aadressile info@eeselts.edu.ee.

EESi juhatus