Arhiiv kuude lõikes: november 2017

EESTI EMAKEELEÕPETAJATE SELTS VALIS AULIIKMEKS KRISTA MÄGI

4. novembril valis Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi üldkoosolek seltsi auliikmeks Krista Mägi. Seltsi auliikmeks võib valida isiku, kes on eriti aktiivselt toetanud seltsi püüdlusi. Lisaks äsjavalitule on seltsi auliikmeteks Viivi Maanso ja Viivi Läll.

Krista Mägi on olnud seltsiga seotud pikka aega. Ta on olnud seltsi väga aktiivne liige, näiteks on ta  juhtinud õppekava töörühma. Mägi on olnud tugev ja hinnatud toimetaja, ta on toimetanud pea kõik seltsi metoodilised väljaanded. Lisaks on Krista Mägi esindanud seltsi üleriigilistes komisjonides. Ta on olnud ideede generaator: tema algatatud on metoodikakogumike väljaandmine, projekt „Kirjandustund kirjanikuga“ on samuti välja kasvanud tema ideest.

EESi juhatus

                  

Emakeeleõpetuse sõber 2017 on Ivo Linna

EES annab kaheksandat korda välja aunimetuse „Emakeeleõpetuse sõber”.
Vastavalt statuudile määratakse nimetatud tiitel tunnustusena füüsilisele või juriidilisele isikule, kelle põhitegevus ei ole seotud emakeeleõpetusega, kuid kes oma avalikes esinemistes on väärtustanud eesti keelt, emakeeleõpetust Eestis ja toetanud seltsi eesmärke. Aunimetusega kaasneb auaadress ja meene.

EESi juhatus otsustas 23. oktoobril 2017, et „Emakeeleõpetuse sõbra” tiitel omistatakse Ivo Linnale, kes oma loomuliku, mahlaka ja osava keelekasutusega ühendab põlvkondi nii laval kui ka meedias – laulab järjekindlalt kaunis eesti keeles, on Vikerraadio mälumängu “Miniturniir” saatejuhina tuhandetele lastele eeskujuks, toetades mitmekülgselt emakeeleõpetuse väärtusi.

Aunimetus tehakse teatavaks 3. novembril 2017 Tartus emakeeleõpetajate seltsi sügispäevadel.

Varem on emakeeleõpetuse sõbra aunimetuse saanud Ülo Vooglaid, Kaja Kärner, Mari Tarand, Toomas Hendrik Ilves, Märt Treier, Fred Jüssi ja Kristiina Ehin.

Kaja Sarapuu
EESi juhatuse esimees
56655623