Juhatus

EESi juhatuse liikmed 2016 – 2018 ja 2018 – 2020 ja 2020-2022: 

Kaja Sarapuu – juhatuse esimees
tel 56655623, kaja@eeselts.edu.ee
Olen Kaja Sarapuu ja töötan Kehra Gümnaasiumis. Olen EESi asutajaliige, seltsi juhtinud kokku üle kümne aasta. Teen eesti keele õpetamise ja emakeele hoidmise tööd südamega, hoolin väga emakeeleõpetajate seltsi käekäigust. Olen eesti keele õpikute autor. Loomingulisus sunnib mind tegutsema.
 IMG_1623
Ivika Hein – juhatuse liige
 ivikah@gmail.com
 Olen eesti keele, kirjanduse ja draamaõpetaja Miina Härma gümnaasiumis. Pühendun rõõmuga eesti noorte keelelise ja isiksusliku arengu toetamisele, mille juures pean eriti tähtsaks väärtkirjanduse lugemist. Minu eriline kirg on draama, mida teostan nii oma kooli kui ka Elva gümnaasiumi draamatundides ning draamapedagoogika loengutes, mida annan Tartu Ülikoolis. Olen avaldanud õppematerjale ja kirjutanud draamaõpetuse käsiraamatu “Draamaraamat”. Hindan eesti keele riigieksami kirjutamisosa töid.
 Ivika pilt EESi kodulehele
Triin Toome-Hosman– juhatuse liige
triin.toome@gmail.com

Olen Triin Toome-Hosman – muusikameelne luulearmastaja. Töötan Türi Ühisgümnaasiumis ning Vodja Koolis. EESiga liitusin 2010. aasta kevadel – võinuks palju varem. Innustust on selts pakkunud praeguseni. Koolitustelt naasen uute kogemuste, praktiliste nõuannete ja jällenägemisrõõmuga. Õpetajatöös on kõik kolm olulised. Võimalust keele- ja kirjandusilma rikkusi ühtaegu avastada, jagada ning hoida pean oma ameti eeliseks ja suurimaks väärtuseks.
Triin

Anu Kell – juhatuse liige
anu.kell@gag.ee
Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasium
 Tallinna Reaalkool
Tiina Brock – juhatuse liige
tiina.brock@lyg.edu.ee

Olen Läänemaa Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja, humanitaarsuuna juht ning meediaklubi juhendaja. Minu töö on kindlasti mu kirg. Keele-, kirjanduse-, teatri- ja/või meediapisikuga olen ma ka paljusid oma õpilasi nakatanud.  Seltsi liige olen kümmekond aastat, alates sellest, kui sain Läänemaa emakeeleõpetajate aineühenduse eestvedajaks.  Kuulumine EESi on mulle väga palju andnud, nüüd on aeg midagi ka vastu anda.

Kerli Rhede – juhatuse liige
***
Monika Undo – aseesimees 2016 – 2017
monika@eeselts.edu.ee
Olen Monika Undo ja töötan Läänemaa Ühisgümnaasiumis.  Kuulun EESi riigieksami töörühma, olen läbi viinud piirkondlikke riigieksamiseminare. Eesti keele ja kirjanduse õpetamine, oma aine propageerimine on minu jaoks väga tähtis. See on ka üheks põhjuseks, miks olen kirjutanud näiteks õpiku „Müüdi anatoomia“.  Samas olen kirjutanud ka haridusalaseid artikleid.  Pean ennast kohusetundlikuks, põhjalikuks, energiliseks, aktiivseks, uutele ideedele avatuks ja loominguliseks.
Monika Undo
***

EESi juhatuse liikmed 2014-2016:

Kaja Sarapuu – juhatuse esimees
tel 56655623, kaja@eeselts.edu.ee
Aime Klandorf – aseesimees, välissuhted
tel 56 834 393, klandorf.aime@ryg.edu.ee
 
Anu Petermann – suhted, kirjavahetus
 
Merle Pindmaa – protokollid, liikmete arvestus, Lõuna-Eesti piirkond
 
Epp Priimägi – koolitustegevus