Eesti Emakeeleõpetajate Selts
Valid HTML 4.01 Transitional
See koduleht töötab CM Simple peal
Serverit teenindab EENet
Külastusi:
EES > Õppereisid ja pildid > Pihkvamaa 2010

Pihkvamaa 2010


Registreeri reisile siin 27. augustini 2010.

„Kuldne sügis Pihkvamaal“

Mihhailovskoje - Novgorod - Pihkva - Petseri 
8. – 10. oktoober 2010

1. päev, 8. oktoober
Väljasõit Võrust ja mujalt täpsustamisel. Orienteeruvalt kell 10 piiriületus Luhamaa piiripunktis. Sõidame vene luuletaja Aleksander Pu¨kini emapoolsete esivanemate pärusmõisasse Mihhailovskojesse, mis oli poeedi vaimse kujunemise paigaks. Pu¨kini pagendus Mihhailovskojes kestis aastatel 1824 - 1826. Ta saabus sinna Odessast, kus veedetud kuid on kirjeldatud kui seiklusromaani ja ega asjata kirjutanud Pu¨kin ise "Onegini teekonna" mustandis: ...ma armsate lõunamaa daamide, Musta mere rammusate austrite, ooperi, hämarate loo¸ide ja, tänu jumalale, võimumeeste juurest sõitsin ära Trigorskoje metsade varju, kaugesse põhjamaa kolkasse ja mu päralejõudmine oli kurb.
See maakolkas veedetud aeg osutus aga viljakaks. Segamatult sai süüvida raamatuisse ja ¬ kirjutada, kirjutada... Mihhailovskojes lõpetas ta "Mustlased", kirjutas "Boriss Godunovi" ja mitu peatükki "Jevgeni Oneginit". Trigorskoje oli  Pu¨kini lähimate naabrite ja sõprade Wulffide-Ossipovide  mõis. Nõukogude ajal suletud ja muuseumiks muudetud Svjatogorski klooster on taastatud ja praegu elab seal umbes 40 munka. Kloostri kalmistule on maetud kuulsa poeedi põrm. Ööbimine hotellis.

2. päev, 9. oktoober
Hommikusöök hotellis. Sõit Novgorodi - linna, mis on otsekui Vene ajaloo elav õpik ja kus juba 9. sajandil algas Vana – Vene riigi loomine. Linna ajalooline süda on alates 1992. aastast kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Novgorodi Kreml Volhovi jõe kaldal. Sofia peakirik on üks olulisemaid ehitis- ja kultuurimälestisi Venemaal. Pühakojas asub ka novgorodlaste kõige kuulsam Jumalaema ikoon. Mälestussammas Tuhandeaastane Venemaa. Granovitaja palata, kus tänapäeval asub 11. – 12. saj. juveliirikunsti tutvustav muuseum. Võimas kremli müür kaitsetornidega. Jaroslavli õu – kunagise veet¨elinna süda. Kaunid freskod Spas na Iljine või Stratilatiuse kirikus. Vltoslavitsi vabaõhumuuseum – põnev ja väga omapärane vene puitarhitektuuri kollektsioon (12. – 17. sajand). Soovi korral laevasõit Volhovi jõel või venepärane õhtusöök. Ööbimine Novgorodis hotellis.

3. päev, 10. oktoober
Hommikusöök. Sõit Pihkvasse. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Tutvumine Kremliga. Püha Kolmainu katedraal, kus asub väidetatvalt üks maailma suurimaid ikonostaase. Jäälahingu monument Pihkva lähistel. Teel Pihkvast Petserisse teeme peatuse Irboskas. Legendi järgi kutsuti ammustel aegadel Venemaad valitsema kolm venda-varjaagi. Truvor asus valitsema Irboskas ja legendi järgi on sinna ka maetud. Külastame linnust ja 12 apostli allikaid. Usutakse, et igal allikal on oma vägi: üks annab tervist, teine õnne, kolmas armastust. Külastame Venemaa üht kõige tuntumat palverännakute paika Petseri kloostrit. Jalutame kloostri õuedel ja räägime kloostri minevikust ja tänapäevast. Piiriületus Koidula piiripunktis, sõit koju.



Hind reisijale:

Kui rühmas on 35 reisijat:  baashind  2 600, viisa  680, kokku   3 280 krooni
Hinna sees:
• mugavustega bussi kasutus
• 2 ööbimist hotellis 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
• viisa registreerimistasu hotellides
• meditsiiniabikindlustus (kohustuslik kõigile Venemaale reisijatele)
• ekskursioonid, reisijuht-giidi teenused

Täiendavad kulud:
2010. aasta hinnad täpsustamisel

Vltoslavitsi vabaõhumuuseum – 120 RUB täiskasvanutele ja 80 RUB õpilastele
Granovitaja palata Novgorodi Kremlis – 150 / 80 RUB
Laevasõit Ilmeni järvel ja Volhovi jõel – 250 RUB
Petseri klooster – vabatahtlik annetus
Sofia peakirik Novgorodis - vabatahtlik annetus
Mihhailovskoje külastus – 280 RUB
Trigorskoje külastus – 150 RUB
Õhtusöök Novgorodis – 600 RUB
Õhtusöök hotellis – 180 RUB

Vajalik teada:

• Viisa vormistamiseks on reisikorraldajale vaja esitada pass ja üks passipilt  (35 x 45 mm, valge taust) hiljemalt  3. septembriks 2010. Viisa taotleja kohta vajatakse järgmisi andmeid: sünniaeg, elukoht, töökoht või õppeasutus, amet või tegevusala, passi number ja isikukood, abielus naistel ka neiupõlvenimi.
• Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu

     
Registreerimine EESi kodulehelt www.eeselts.ee
Info +372 53414706  Kristi Pettai