Tähistame tänavu keeleuuendaja Johannes Aaviku 140. sünniaastapäeva ja peame digikultuuri aastat. Seepärast on sobiv aeg ühendada need kaks tähtsat sündmust ja asuda otsima suupäraseid eesti termineid digitehnoloogiaga seotud mõistetele. Nii korraldavadki Vabamu ja presidendi kantselei taas uudissõnade korje Sõnaus, et asendada ilusate emakeelsete uudissõnadega võõrapäraseid termineid, näiteks zoomima, chattima või shortcut.

Kindlasti olete kuulnud õpilasi rääkimas scrollimisest, brausimisest või canceldamisest. Kuna just noorte suus kõlab homne eesti keel, ootamegi sedapuhku keeleuuendusest osa võtma eelkõige koolinoori.

Uudissõnu saab esitada 28. novembrini aadressil sõnaus.ee. Sealt leiab sõnakorje kohta ka muud teavet. Sõnaettepanekuid saab kirja panna ka anonüümselt, ent kui osaleja soovib saada nimeliselt tunnustatud ja võita toredaid auhindu, tasub oma andmed esitada .

Eraldi kategooriana tunnustame klassi- ja noortekollektiive, kes võivad saada auhinnaks võimaluse kutsuda Eesti Vabariigi president enda klassi või kooli külla.