Valime eesti kirjanduse päeval parima eesti kirjanduse õpetaja

Aasta kirjandusõpetaja avalikustatakse eesti kirjanduse päeval ja aunimetus antakse üle Kuberneri aias pärsat lipu heiskamist Pika Hermanni tornis.

30. jaanuaril heisatakse esimest korda lipud, et tähistada eesti kirjanduse päeva.

2023. aastast alates on 30. jaanuar riiklikus tähtpäevade kalendris eesti kirjanduse päevana, millega väärtustatakse eesti kirjanduse tüvitekste ja tänapäeva kirjandust ning pööratakse tähelepanu  kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas.

„Kirjandus on inimeste ja põlvkondade ühendaja, sest hõlmab kogu rahvast, erinevaid vanuse- ja ühiskonnagruppe. Emakeelse ilukirjanduse lugemine rikastab sõnavara, aitab mõtestada ümbritsevat maailma ja sõnastada oma kujutlusi viisil, mida ei võimalda ükski teine kunstivorm. Kirjanduse mõju inimese vaimsele võimekusele ning kultuurilisele seotusele on hindamatu,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Eesti kirjanduse päeva puhul saab esmakordselt tunnustatud koostöös Emakeeleõpetajate Seltsiga aasta parim kirjandusõpetaja. Tunnustuse annab välja Vabariigi president Alar Karis 30. jaanuaril 2023.

Maailma parima eesti kirjanduse õpetaja kohta tuleb täita küsimustik  või saata  täidetud ankeet hiljemalt 26. jaanuariks kell 17 aadressile info@eeselts.edu.ee.

EESi juhatus