Kogumik “Minu Eestile”

“Minu Eestile” on kogumik õpilaste kirjutistest ja loovusele ärgitavatest ülesannetest.

Sõnaloominguvõistluse „Minu Eestile” 100 äramärgitud tööd on kingituseks Eesti 100. sünnipäevaks. Võidutöödest ilmneb, kuidas nägid noored Eestimaad riigi 100. sünnipäeva eel, see aga on oluline materjal ajaloo seisukohast, lisaks põnev uurimisaines. Õpilased kirjutasid Eesti kohta väga erinevaid tekste. Lisaks esseele oli võistlusel esindatud miniatuur, argimütoloogia, muistend, müüt, mälestused, reisikiri, ulmejutt, kriminaaljutt, kiri, haiku, limerik, teemantluuletus, akrostihhon, anafoor, epifoor, piltluule jne.

Igale tekstile on lisatud ülesanne, nii leiab kogumikust eriilmelisi ülesandeid. Tekste ja ülesandeid saab kasutada õppematerjalina eesti keele, kirjanduse ja ühiskonnaõpetuse tundides, loovusringides. Mitmekülgsed ülesanded peaksid inspireerima nii õpilasi kui ka õpetajaid.

Tellimine.