Valid HTML 4.01 Transitional

Kevadpäevad 2015

EESi kevadpäevad 2015 "Ruusadsõ risttii pääl" Võrumaal Vastseliinas
27. ja 28. märtsil

"Valgõl keväjäpääväl ma ruusadsõ risttii pääl tandsõ"
Häniläne

Just nii tundub meilegi, nagu Häniläne oma värsiga ütleb: nagu tantsiksime kruusasel ristteel, teadmata, kuhu pöörata, või peaksime hoopis seisma jääma, ehk tagasi minema juba unustatu juurde? Mida teha, et kirjandus ei kaoks ja meie õpilastest saaksid head lugejad; mida teha, et eesti keel säiliks väärikana teiste keelte seas? Mida saaksime meie selle heaks teha?
Usume, et need küsimused vaevavad meid kõiki.
Sel kevadel kohtume Vastseliinas. Oleme kutsunud esinema inimesi, kes ei ole õpetajad, ja loodame, et nendega koos saame ehk mõnegi huvitava mõtte või isegi vastuse mõnele meie küsimusele. Ehk suudavad need, kes on n-ö kastist väljas, pakkuda uusi lähenemisi. Paneme pead kokku ja püüame selle kõige üle arutleda.
Lisaks sellele veedame mõnusalt aega kaunis looduses heade sõprade seltsis.
Tule Sinagi!

Reede, 27. märts

11.30 - 12.30 saabumine Vastseliina Gümnaasiumisse
12.00 lõunasöök
12.30 sõit Obinitsa poole – läheme Seto Ateljee- Galeriisse
13.00 - 16.00 Kohtumine soome-ugri kultuuripealinna Obinitsa linnapea ja tema kaasaga.
Kõneteemad:
Evar Riitsaar "Soome-ugri  hõimuidee edasikandmise vajadus. Võimalused, meetodid kaasajal"
Kauksi Ülle "Pärand ja pärimus. Lõuna- Eesti rahvaluule ja kirjanduse igavesest elujõust"

Sõit tagasi Vastseliina Gümnaasiumi juurde - refleksioon ja oma emotsioonidest rääkimine gruppides.

Vitamiinipaus koolis

17.00 – 18.30 Valdur Mikita "Metsa see lingvistika"
18.30 õhtusöök koolis
19.15 - 21.00 Väike kontsert, kohtumine kolleegidega ja kook ja kohv
Ööbimine Piusa Ürgoru Puhkekompleksis

Laupäev, 28. märts

Hommikusöök ja pakkimine  – kuni 9.00
Sõit Vastseliina Piiskoplinnusesse

9.30 – 11.00 Vastseliina Piiskoplinnus - ülevaade peamajast, kabelist ja linnusest.
Turgutus koolis
11.30 – 12.30 Tiia Allas Võru Instituudist "Võro keele ja kirändüse oppusõst nummõrdõn ja - lauluga"
12.30 – 13.00 Raili Leesalu ja Kristi  Pettai "Noored oma keele küljes"
13.00 – 13.15 lõpusõnad ja kokkuvõtted

13. 15  Lõunasöök

13.45 – Teele!!!!

Paigast teise liikumise lahendame kohaletulnute autodega, kui vaja, leiame ka bussi.

Koolituse hind 70 eurot (koos ööbimise ja söögiga).
Osalejale koolitustõend.